Haber

İstanbulluların beklediği haber: Minibüsleri taksiye dönüştürme süreci başladı

İstanbul’da taksicilerin kısa sürede yolcu almaması, turistlerden daha yüksek fiyat talep etmesi ve turist öncelikli çalışmalarından şikayet edilmesi üzerine İBB, taksi sorunu için dolmuş ve dolmuşları dönüştürme kararı aldı. 1.803 minibüs ve 322 minibüsün taksiye dönüştürülmesi için bugün başvurular alınmaya başlandı. Noter çekimi yapılacak hatlardaki minibüsler için son başvuru tarihi 17 Şubat 2023 iken, noter çekimi gerektirmeyen minibüsler için son başvuru tarihi 1 Mart 2023 olacak.

İBB Toplu Taşıma Hizmetleri Müdürlüğü’nün Bakırköy ve Kartal’daki birimlerinden aracını taksiye dönüştürmek isteyenlerin başvuruları bugün alınmaya başlandı.

Noter çekimi yapılacak hudutlardaki minibüsler için son başvuru tarihi 17 Şubat 2023. Tüm sınırın dönüştürüldüğü (noter çekimine gerek olmayan) hatlardaki minibüsler ve Taksi Dolmuşlar için son başvuru tarihi 1 Mart olacak. , 2023.

“İstanbul’da taksi ihtiyacı vardı, sorunları her gün görüyoruz, taksi yok”

Başvurmak için gelen İbrahim Çetin, “Bu dönüşüm gerçekten çok iyi oldu. Minibüsler iyiydi, İstanbul’da çalışmayan hatlar vardı. Tıpkı minibüsler gibi onlar da çalışmıyordu, serbest meslek sahibi dönüşüme girmiyor. İstanbul’da taksi ihtiyacı vardı, sorunları her gün görüyoruz, taksi yok. Aile taksisi 8+1, gerçekten güzel bir şey, ailesiyle binebilen insanlar. Güzel bir şeydi. Başvurmaya geldik, başvuracağız. Yeşilköy – Taksim minibüs hattımız vardı, tamamen kapandı. Başvuracağız.’dedim.

habersarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu