Teknoloji

Elon Musk Yapay Zekaya Giriyor: TruthGPT

Elon Musk, geçmişte endişelendiğini söylediği yapay zeka alanına giriyor. Ünlü milyarder ekibiyle birlikte TruthGPT adlı yeni projesi üzerinde çalışmaya başladı. Detaylar haberde.

Geçtiğimiz günlerde yapay zeka çalışmalarına son verilmesi gerektiğini söyleyen Elon Musk, bu fikrinden vazgeçmişe benziyor.

Popüler CEO, Twitter’ın da içinde bulunduğu yeni şirketi X Corp ile yapay zeka sektörüne de giriş yapacak. Şirketin ilk projesi, TruthGPT isimli bir yapay zeka aracı olacak.

Musk, son röportajında, “Evrenin doğasını anlamaya çalışan, maksimum gerçeği arayan, TruthGPT adını verdiğim bir yapay zeka başlatacağım” dedi. açıklamalarını yaptı.

Ünlü milyarder, yeni TruthGPT için “insanları yok etmesi pek olası değil” ve “güvenliğe giden en iyi yol” sözlerini kullanarak ünlü ChatGPT yazılımını da eleştirdi.

Sektörde üçüncü ve daha güvenilir bir seçenek yaratmak istediğini söyleyen ünlü CEO, geç saatlere kadar çalışmaya başladığını itiraf ederek zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Musk’ın “Tuttuğumuz şey TruhtGPT” sözüne katılıyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

haberdarica.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu