Haber

BM yetkilisi Antakya’yı ziyaret etti: Kıyamet gibi

Birleşmiş Milletler Dünya Beslenme Programı (WFP) İcra Direktörü David Beasley, Maraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkımın meydana geldiği Hatay’ın Antakya kentini ziyaret etti. Beasley, “Gördüklerimi tarif etmenin tek bir yolu var: Kıyamet gibi” ve komşu Suriye’nin “felaket üstüne felaket” yaşadığını söyledi.

“TAHRİMİN ÖLÇEĞİ İNANILMAZ”

Dünya Beslenme Programı yetkilisi Antakya ziyaretiyle ilgili olarak, “Mahalleler yerle bir oldu, evler yıkıldı, okullar ve dükkanlar kapatıldı, hayatlar paramparça oldu. Buradaki yıkımın boyutu gerçekten inanılmaz.”

‘SURİYE’YE YARDIMIN ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRILMALI’

Suriye’ye gönderilmek üzere deprem yardımlarının toplandığı bir operasyon merkezini de ziyaret eden Beasley, gıda sevkiyatlarının aciliyetini bir kez daha hatırlattı. Tüm tarafları yardımın ulaşımını kolaylaştırmaya çağıran yetkili, malzemelerin her yoldan ulaştırılmaması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Suriye’yi ziyaret eden BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Devlet Başkanı Beşar Esad’ın yardım amacıyla Bal al-Hawa ve Al Rai sınır kapılarının üç aylığına açılmasını kabul ettiğini açıklamıştı. (DIŞ HABERLER)

habergumushacikoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu